Zginęło 16 osób przy próbie zrobienia sobie zdjęcia. W Jaipur metropolii w północno-zachodnich Indiach doszło do tragedii, a wszystko za sprawą zdjęcia, które chcieli sobie zrobić turyści.

Przez lata słyszeliśmy już wiele historii na ten temat i wiemy, że turyści dla wyjątkowego zdjęcia są w stanie zrobić wszystko. Tym razem przepłacili to życiem.

W ostatni weekend (10-11 lipca) tragedia miała miejsce w XII-wiecznym Forcie Amber w Jaipur. Mimo nawałnicy i burzy, turyści próbowali zrobić sobie zdjęcie na szczycie wieży. Z 27 osób znajdujących się na miejscu ofiar śmiertelnych było 11. Pozostali turyści w wyniku uderzenia pioruna spadli z wieży i z obrażeniami trafili do szpitala. 5 osób zmarło w szpitalu.

W Radżastanie, stanie, w którym znajduje się Jaipur, odnotowano tego dnia 9 kolejnych zgonów, których przyczyną była burza. Główny minister stanu, Ashok Gehlot ogłosił, że rodziny zmarłych otrzymają 500 000 rupii rekompensaty.

Sezon monsunowy w Indiach, w którym występują ulewne deszcze i niebezpieczne burze, zwykle trwa od czerwca do września. Indyjski Departament Meteorologiczny (IMD) przekazał BBC, że liczba zgonów w wyniku uderzeń piorunów w kraju podwoiła się od lat 60. XX wieku. Od 2004 roku w Indiach zginęło 2000 osób w wyniku wyładowań atmosferycznych.

 

 

Źródło: BBC
0 0 votes
Article Rating