W lawinach i różnych wypadkach spowodowanych przez wyjątkowo obfite opady śniegu w północnej Japonii zginęło co najmniej 56 osób – podały japońskie służby zarządzania kryzysowego. Jak poinformowano, ponad 40 osób poniosło śmierć w wypadkach w czasie odśnieżania dachów lub dróg; siedem osób zginęło pod zwałami śniegu nagromadzonego na budynkach.

Cztery osoby poniosły śmierć w lawinach, z czego trzy w uzdrowisku w prefekturze Akita, na wyspie Honsiu.
Dwie kolejne osoby straciły życie z powodu warunków klimatycznych – podały japońskie służby, które nie sprecyzowały jednak okoliczności.

Według japońskich służb meteorologicznych na wybrzeżu wysp Honsiu i Hokkaido warstwa śniegu sięga kilku metrów wysokości. We wsi Sukayu w prefekturze Aomori zwały białego puchu sięgają 4,3 metra wysokości.

W nocy ze środy na czwartek w tym regionie burza śnieżna zablokowała ok. setki samochodów. Ok. 250 podróżnych musiało spędzić noc w okolicznych szkołach – relacjonują lokalne media.

Bardzo trudne warunki pogodowe panujące na północy spowodowały odwołanie wielu lotów i poważne zakłócenia kolejowe, w tym na trasach obsługiwanych przez superszybkie pociągi Shinkansen.

 

Źródło: courier-journal.com, wiadomosci.wp.pl
0 0 votes
Article Rating