Japoński rząd stworzył sztab kryzysowy w związku z zagrożeniem katastrofalnym w skutkach wybuchem wulkanu na południowym zachodzie kraju – podaje agencja Kiodo.

Wulkan Shindake, erupcja z 2015 roku,

Wcześniej Japońska Agencja Meteorologiczna ostrzegła przed prawdopodobieństwem potężnego wybuchu wulkanu na wyspie Kuchinoerabu na południowym zachodzie kraju, który może mieć katastrofalne skutki dla rejonów zamieszkałych przez ludzi. Dane specjalistów opierają się na gwałtownym wzroście liczby wulkanicznych trzęsień ziemi.

Wyspia Kuchinoerabu, Japonia

„Epicentrum wstrząsów obecnie znajduje się prawie w tym samym miejscu co w czasie wybuchu w maju 2015 roku. Aktywność wulkaniczna może jeszcze bardziej się nasilić” — poinformowała agencja.

Wulkan Shindake, erupcja z 2015 roku,

Erupcja z 2015 roku

Zarząd podniósł stopień zagrożenia w tym rejonie z drugiego do czwartego, co oznacza „przygotowanie do ewakuacji”.

Wyspia Kuchinoerabu, Japonia

Resort poprosił obywateli znajdujących się w zasięgu trzech kilometrów od wulkanu Shindake o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z prawdopodobieństwem upadku dużych kamieni wulkanicznych i wypłynięcia strumienia lawy.


Aktualne zdjęcie wulkanu:

 

 

Źródło: sputniknews.com, https://www.express.co.uk/news/world/1003627/japan-volcano-eruption-warning-evacuation-Kuchinoerabujima-volcano-erupts-warning
0 0 votes
Article Rating