70-letnią kobietę odnaleziono we wtorek pod gruzami jej domu, w cztery dni od potężnego trzęsienia ziemi, które spustoszyło północno-wschodnią Japonię. Ratownicy wydobyli spod gruzów również żywego mężczyznę – podała publiczna telewizja japońska NHK.

Kobietę odnaleziono w mieście Otsuchi w prefekturze Iwate. Została hospitalizowana ze względu na wychłodzenie organizmu, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformowała telewizja.

Mężczyznę uratowano spod gruzów w Ishimaki w prefekturze Miyagi, najbliższej epicentrum piątkowego trzęsienia ziemi.

W trzęsieniu ziemi i tsunami zginęły w Japonii co najmniej 2722 osoby, a 3742 zaginęły – tak wygląda najnowszy bilans ofiar przedstawiony we wtorek przez policję. Ostatecznie może być nawet ponad 10 tysięcy zabitych.

W akcji ratowniczej bierze udział około 100 tys. japońskich żołnierzy, wspomaganych przez ochotników, zagranicznych specjalistów ratownictwa. Przeczesują oni strefę zniszczoną podczas trzęsienia, które miało siłę 9 w skali Richtera.

Źródło: http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/380233,japonia-po-trzesieniu-ziemi-ratownicy-odnalezli-pod-gruzami,id,t.html

0 0 votes
Article Rating