Turner Radio Network opublikował raport o wpływie kataklizmu w Fukushimie na półkulę północną. Podkreśla się w nim, że ludzie mieszkający na wschodnim wybrzeżu Ameryki powinni zostać objęci ochroną radiologiczną. Tokyo Electric Power Company ( TEPCO)  28.12.2013 r. poinformowało, że z ruin pozostałych po wybuchu w budynku reaktora nr 3 nagle zaczęła wydostawać się radioaktywna para.

Przedstawiciele TEPCO przyznają, że nie znają przyczyny, a promieniowanie wewnątrz rumowiska jest tak wielkie, że nie można tam wejść i sprawdzić, bo grozi to śmiercią. Eksperci twierdzą, że jest to oznaka podjęcia pracy 89 ton  stopionego paliwa znajdującego się w basenie – przejścia w stan nadkrytyczny.

Drugą możliwą przyczyną jest dotarcie stopionego rdzenia reaktora do kolejnego zasobu wód podziemnych. Jeżeli wydzieli się tam wodór, dojdzie do eksplozji i rozżarzone radioaktywne cząstki zostaną wyrzucone do atmosfery tym ujściem którym wydostaje się para.

Niezależnie od scenariusza rozwoju zdarzeń nastąpi skażenie atmosfery (w drugim wypadku również wód gruntowych, z których czerpie się wodę dla Tokyo) i bezpośrednim zagrożeniem zostanie objęta cała półkula północna.

Celem zmniejszenia wpływu na ludzi TRN proponuje:

– kontroluj na bieżąco sytuację przez Internet

– zaopatrz się w taśmy klejące do uszczelniania okien

– przygotuj folie z plastiku do zaklejenia okien

– zabezpiecz otwory wentylacyjne i wyloty kominowe

– kup maski ochronne  dla członków rodziny

– komplet ochronnego  ubrania wyjściowego

Więcej o sposobach radzenia sobie w podobnych sytuacjach możesz przeczytać na forum „Losy Ziemi”.

Źródło:http://www.turnerradionetwork.com/news/146-mjt;http://www.occupycorporatism.com/tepco-quietly-admits-reactor-3-melting-now

0 0 votes
Article Rating