Środkową część Japonii w niedzielę 10 stycznia nawiedziły intensywne opady śniegu. Wiele samochodów osobowych i ciężarowych ugrzęzło w śniegu – poinformowała japońska telewizja NHK.

Z powodu trudnych warunków na drogach spowodowanych intensywnymi opadami śniegu, w prefekturach Niigata, Toyama, Ishikawa, Fukui i Shiga, położonych w centrum Japonii, rannych zostało ponad 270 osób – podała japońska telewizja NHK. Na szczycie ośnieżonej autostrady biegnącej przez powyższe prefektury utknęło ponad tysiąc samochodów osobowych i ciężarowych. Japońskie Siły Samoobrony (JSDF) zostały oddelegowane przez władze do pomocy kierowcom w odśnieżaniu zasypanych pojazdów.

Obfite opady śniegu

Japońska agencja meteorologiczna wydała w niedzielę ostrzeżenia przez obfitymi opadami śniegu dla regionu Hokuriku usytuowanego wzdłuż wybrzeża Morza Japońskiego i oblodzeniami na drogach.

Opady śniegu w prefekturach położonych nad Morzem Japońskim to rzadkość. W mieście Toyama spadło 120 centymetrów śniegu, w Fukui – 100 cm, a w Niigata – 63 cm – podała NHK. Meteorolodzy apelowali do mieszkańców środkowej części Japonii, aby zostali w domach.

Ilość nagromadzonego śniegu była ponad dwukrotnie większa od średniej miesięcznej dla tej pory roku w większości punktów obserwacyjnych w prefekturach Niigata, Toyama, Ishikawa i Fukui.

 

Źródło: Reuters, NHK
0 0 votes
Article Rating