Szef Amazona Jeff Bezos oznajmił w poniedziałek 17 lutego, że postanowił przeznaczyć dziesięć miliardów dolarów, czyli około ośmiu procent swoich aktywów, na walkę ze zmianami klimatu. Pieniądze, za pośrednictwem specjalnego funduszu, mają być przeznaczone między innymi na badania naukowe i działalność aktywistów.

„Chcę współpracować z innymi zarówno w intensyfikowaniu znanych już, jak i w poszukiwaniu nowych sposobów walki z dewastującym wpływem zmian klimatycznych na tę planetę, którą wszyscy zamieszkujemy” – napisał szef Amazona Jeff Bezos na Instagramie.

Dodał, że dystrybucja pieniędzy za pośrednictwem funduszu Bezos Earth Fund rozpocznie się latem. Jeff Bezos podkreślił, że walka ze zmianami klimatu będzie wymagać współdziałania wielkich koncernów, małych firm, państw narodowych, organizacji międzynarodowych, a także pojedynczych ludzi.

Bogacze walczą ze zmianami klimatu

Majątek Jeffa Bezosa, uważanego za najbogatszego człowieka na świecie, oceniany jest na ponad 130 miliardów dolarów, tak więc zadeklarowana suma stanowi prawie 8 procent jego fortuny.

 

 

Źródło: BBC
0 0 votes
Article Rating