W obwodzie riazańskim w Rosji 32-latek zastrzelił pięć osób. Mężczyzna wyszedł na balkon i zwrócił uwagę młodym ludziom, którzy rozmawiali na ulicy pod oknami jego mieszkania. Najpierw doszło do utarczki słownej. Później do tragedii. Sprawca został zatrzymany.

Jak podał rosyjski Komitet Śledczy, zdarzenie miało miejsce w sobotę 4 kwietnia około godziny 22 czasu miejscowego (około godziny 21 w Polsce), w miejscowości Jełatma w obwodzie riazańskim.

Anton Franchikov – strzelający

Z komunikatu wynika, że 32-letni mieszkaniec 3-tysięcznej Jełatmy wyszedł na balkon, by zwrócić uwagę grupie młodych ludzi, którzy głośno rozmawiali na ulicy pod oknami jego mieszkania.

Eugene i Kristina Tabunov zmarli na miejscu

Najpierw doszło między nimi do konfliktu słownego. Później mężczyzna wrócił do mieszkania, wziął strzelbę myśliwską z gładką lufą, wyszedł na klatkę schodową i strzelił do czterech młodych mężczyzn i kobiety. Wszyscy zginęli na miejscu w wyniku odniesionych ran” – przekazał Komitet Śledczy.

Jak podał portal gazeta.ru ofiarami są osoby w wieku od 22 do 31 lat.
31-letni Maxim Ukhov, 26-letni Ilya Kondrakov, 24-letni Viktor Kapitanov i małżeństwo – 24-letnia Evgeny i 22-letnia Kristina Tabunov zostali zabici.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany po kilkugodzinnym pościgu. W operacji został użyty śmigłowiec.

Jednocześnie lokalni mieszkańcy twierdzą, że napastnik był zawsze agresywny, a wcześniej wielokrotnie torturował zwierzęta.
„Na naszych oczach wcześniej zabijał koty i psy i nigdy nie zareagował na nasze komentarze.”


 

Źródło: PAP, https://www.starhit.ru/life/lichnaya-mest-ili-sluchaynoe-ubiystvo-podrobnosti-massovogo-rasstrela-v-poselke-elatma-207381/
0 0 votes
Article Rating