Johannesburgu w Republice Południowej Afryki spadł dziś śnieg.

Nadzwyczaj chłodny front atmosferyczny przyniósł w poniedziałek gwałtowne opady śniegu we wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Młodsi mieszkańcy kraju są zachwyceni, dorośli borykają się z problemami komunikacyjnymi.

Śnieg zaczął padać w poniedziałek rano. Najbardziej dotknął wschodnią prowincję kraju KwaZulu-Natal. Sparaliżował ruch na głównej drodze N3, łączącej KwaZulu-Natal z sąsiednią Guateng. Na szczęście pod wieczór, gdy pługi zakończyły swoją pracę, wznowiono ruch na trasie.

Śnieg w Afryce się zdarza

Mieszkańcy miasteczka Mooiriver w pobliżu Przełęczy VanReenen, szybko dostosowali się do zimnej pogody. W zeszłym roku doświadczyli równie niskich temperaturach, a nawet grubszej pokrywy śniegu. Twierdzą, że widok wprowadza nieco świeżości w kraju, gdzie temperatury w granicach zera stopni Celsjusza i poniżej są rzadkością.

Rodzina Robinsonów, której ogród przykrywa gruba warstwa puchu, cieszy się pogodą, ale też wyjaśnia, że śnieg narobił dużo szkód. – W ogrodzie, wszystkie drzewa mają połamane gałęzie. Śnieg zniszczył rynny i narobił wiele dodatkowych drobnych zniszczeń – mówi Carl Robinson.

Jego córka, Stacey, jest zachwycona i twierdzi, że dla niej zimna sygnalizuje dobrą zabawę. – Uwielbiam śnieg, ponieważ mogę się bawić z rodziną i walczyć na śnieżki – wyjaśnia.

Stolica tylko podziwia

W Johannesburgu, gdzie śniegu było znacznie mniej, mieszkańcy cieszą się rzadkim widokiem. Wielu kierowcówzatrzymuje się w celu zapoznania ze zjawiskiem. Dzieci także tam mają okazję bawić się śnieżkami. Synoptycy twierdzą, że zima odejdzie dopiero w środę.

 

Źródło: timeslive.co.za , Reuters TV,  tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating