Policjanci z południowej Florydy znaleźli w parku potężnego, mierzącego prawie cztery metry aligatora. Szacuje się, że ma 100 lat.

Policjanci z miasta Jupiter na Florydzie otrzymali zgłoszenie o grasującym w parku ogromnym aligatorze. Mierzył 3,65 metra długości, a jego masa ciała wynosiła około 340 kilogramów.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że gad stanowi zagrożenie dla lokalnej społeczności. Policjanci wezwali do pomocy stanową agencję specjalizującą się w ochronie dzikich zwierząt – Florida Fish and Wildlife Conservation Commission (FWC).

Niebezpieczne gady

Policjanci opublikowali na Facebooku zdjęcia aligatora.
„Na pewno jest tu już jakiś czas. Myślę, że chciał złapać kilka promieni słońca Florydy” – napisał jeden z internautów.

Potężny aligator został schwytany i bezpiecznie przetransportowany do fermy prowadzącej program hodowli aligatorów w środkowej Florydzie. Zdaniem ekspertów aligator ma około 100 lat.

Pracownicy FWC przypominają miejscowym, że aligatory są bardziej aktywne i widoczne w cieplejsze, wiosenne dni. „Jeśli widzisz aligatora, trzymaj się od niego z daleka” – ostrzega FWC na swojej stronie internetowej. „Nigdy też nie karm aligatorów, ponieważ jest to niebezpieczne i nielegalne. Dokarmiane aligatory mogą pokonać naturalny strach przed ludźmi i zacząć kojarzyć ich z jedzeniem”.

Średnia długość ciała samca aligatora wynosi około 3,4 metra. Niektóre osobniki mogą osiągnąć masę równą pół tony. Samice są mniejsze i mierzą średnio 2,5 metra długości.

 

 

Źródło: The Jupiter Police Department, geek.com, tvnmeteo

 

 

0 0 votes
Article Rating