28 grudnia 2010 roku zapoczątkowane zostały serie wstrząsów. Alaska, Arkansas, Kalifornia, wszędzie tam występuje kilkadziesiąt wstrząsów na dobę. Ostatnio sporo wstrząsów pojawiło się w Wielkim Kanionie i oddalonym o 1700 km Parku Yellowstone.

 

Nadal trzęsie się ziemia w Nowej Zelandii, niestety ta wyspa jest na samym krańcu płyty tektonicznej, więc kiepsko to wiedzę.

Co gorsze, to sporo nowych wstrząsów pojawiło się w Grecji, Turcji i we Włoszech.

Między Grecją i Turcją, a Afryką pojawia się kilkanaście wstrząsów dziennie.

Wydaje mi się, że w grudniu rozpoczął się „proces” gwałtownego przesuwania się płyt kontynentalnych w tempie nie 5-20 cm/rok, lecz w o wiele większym. W oceanie na stykach płyt pojawiają się potężne obszary planktonu. Plankton pojawia się tam, gdzie w wodzie jest dużo rudy żelaza, a to oznaczać może jedynie, że pod oceanami na stykach płyt wydobywa się dużo gorącej lawy.

Ziemia jest niespokojna, winę za to ponosi nasze Słońce, które osiągnie szczyt krótkiego cyklu 24 na przełomie grudnia 2012 i stycznia 2013 roku.

Ale co powoduje, że Słońce jest tak niespokojne?
Czy to, że do szczytu długiego cyklu słonecznego (26500 lat) nasz układ słoneczny będzie się przesuwał w kierunku czarnej dziury oddalonej o 26 tys.lat świetlnych od nas? Podobno za 2 lata wszystkie cykle słoneczne spotkają się. Po tym nietypowym zdarzeniu Słońce powoli powinno się uspokajać, więc w 2016 roku powinno być podobnie z kataklizmami na ziemi jak na początku 2011 roku. Następnie będzie „to wszystko” słabnąć.

Poniżej podaję kilka linków do kamer internetowych (WebCam) obok najbardziej niespokojnego miejsca w kalderze wulkanu w Parku Yellowston.

http://www.nps.gov/webcams-yell/washburn2.jpg

http://pl.webcams.travel/webcam/1226684031-Weather-Grand-Teton-National-Park%2C-Wyoming-Teton-Village

http://pl.webcams.travel/webcam/1267137193-Weather-RV-Cam-%28mobile-in-the-USA%29-Staley-Springs

Kamery te są skierowane w kierunku wrzącej i tryskającej wody, oddalone są od 2-8 km.

Chciałbym poznać Wasze zdanie odnoście linków do WebCam’er, które dość często podaje.
Czy korzystacie z tych kamer?
Czy nadal wklejać takie linki do kamer?

W swojej bazie mam bardzo wiele WebCam w wielu strategicznych miejscach na ziemi.

Źródło: www.LosyZiemi.pl

 

0 0 votes
Article Rating