Tajemnicza choroba zabiła w ciągu ostatnich trzech miesięcy ponad 60 dzieci w Kambodży. Wszystkie ofiary miały mniej niż siedem lat. Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia starają się ustalić, co właściwie zabija dzieci.

Tajemnicza choroba zabiła 61 z 62 dzieci, które od początku kwietnia zaczęły trafiać do szpitali. Pacjenci cierpią z powodu wysokiej gorączki, problemów z oddychaniem, a objawy pogłębiają się bardzo szybko. Niektórzy chorzy mają ponadto symptomy neurologiczne.

 

Wszyscy pacjenci mieli poniżej siedmiu lat i pochodzili z kilku prowincji w południowej i centralnej Kambodży. Trwają badania mające ustalić, czy na chorobę zapadają także przedstawiciele innych grup wiekowych. Nic nie wskazuje, by choroba ta przenosiła się z człowieka na człowieka.

Ministerstwo zdrowia zawiadomiło Światową Organizację Zdrowia o zachorowaniach pierwszego lipca, na podstawie przypadków ze szpitala dziecięcego w Phnom Penh. Wielu chorych było leczonych w lokalnych ośrodkach, zanim trafiło do stolicy.

 

Źróło: cam111.com,  PAP, tvn24.pl
0 0 vote
Article Rating