Na Kamczatce pojawiła się ogromna śnieżyca. W ciągu jednego dnia napadało tyle śniegu, ile zazwyczaj przez półtora miesiąca. Drogi są nieprzejezdne, zawieszono funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Kamczatka, Rosja - Ogromna śnieżyca -5

W ostatnich dniach nad wschodnią Rosją znalazł się potężny cyklon, który do Kamczatki przyniósł gigantyczne śnieżyce. Największe miasto tego regionu, Pietropawłowsk Kamczacki, zostało sparaliżowane.

Opady śniegu, które w sobotę miały swoją kulminację, były na tyle silne, że z zamieci ledwo widoczne były budynki mieszkalne.

Kamczatka, Rosja - Ogromna śnieżyca -3

Połacie śniegu

Lokalne władze poinformowały, że śniegu jest zdecydowanie więcej, niż zazwyczaj o tej porze w tym regionie.

– W ciągu 24 godzin spadło tyle śniegu, ile zazwyczaj przez półtora miesiąca – powiedział Aleksander Zdanovsky z miejskiego centrum zarządzania drogami.

Utrudnienia w transporcie

Zdanovsky poinformował, że sytuacja na drogach w Pietropawłowsku Kamczackim powoli powraca do normy.- Prawie wszystkie główne ulice w mieście zostały oczyszczone i są przejezdne – powiedział Zdanovsky.

Kilka dni po wielkiej śnieżycy, mieszkańcy nadal borykają się jednak z jej skutkami. Na ulicach ludzie kopią w śniegu w poszukiwaniu swoich samochodów. Z powodu braku transportu publicznego, większość mieszkańców przemieszcza się pieszo. Niektórzy obywatele narzekali, że służby drogowe były nieodpowiednio przygotowane do zamieci.

– Władze miasta co roku twierdzą, że są przygotowane na ataki śnieżyc, ale jak tylko sypnie śniegiem, widzimy, że nic nie jest tak, jak powinno być – powiedział Jurij, mieszkaniec Pietropawłowska Kamczackiego.

Kamczatka, Rosja - Ogromna śnieżyca -6

Nie powinno więcej śnieżyć

Obfite opady śniegu przywędrowały nad Kamczatkę znad wilgotnego Oceanu Spokojnego. Rosyjscy synoptycy poinformowali, że w najbliższych dniach nie powinno już tak mocno padać, jak ostatnio.

 Kamczatka, Rosja - Ogromna śnieżyca -2 Kamczatka, Rosja - Ogromna śnieżyca Kamczatka, Rosja - Ogromna śnieżyca -4
0 0 votes
Article Rating