Policja zastrzeliła napastnika, który postrzelił kanadyjskiego żołnierza przed parlamentem w Ottawie, a później wtargnął do środka budynku – informują świadkowie. Funkcjonariusze nie wykluczają jednak, że w parlamencie może znajdować się co najmniej jeszcze jedna osoba.

Kanada - Strzelanina w budynku parlamentem w Ottawie

Do zdarzenia doszło po godz. 16 polskiego czasu. Według świadków, na których powołuje się Reuters, w budynku słychać było ok. 30 strzałów. Kilkanaście minut później znów było słychać strzały. Potem napastnik został zastrzelony.

Budynek został otoczony przez policję. Premier Kanady Stephen Harper opuścił parlament. Jak poinformowało jego biuro, jest bezpieczny.

Żołnierz, do którego strzelał napastnik, jest ranny. Został przewieziony do szpitala.

Na miejsce nadjeżdżają kolejne karetki.

Jak informuje telewizja CBC, policja zamknęła część centrum Ottawy – w tym miejską bibliotekę publiczną i siedzibę telewizji CBS News oraz uniwersytet. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców śródmieścia, by nie wychodzili z domów.

Do zdarzenia doszło dwa dni po tym, jak w Montrealu zginął żołnierz staranowany samochodem przez mężczyznę interesującego się radykalną wykładnią islamu. Po tym wydarzeniu Kanada podniosła „z poziomu niskiego na średni” stopień zagrożenia terrorystycznego.

Źródło: n24.de, rmf24
0 0 votes
Article Rating