Co najmniej siedem osób zginęło w karambolu 20 samochodów na autostradzie w środkowej części amerykańskiego stanu Utah. Do katastrofy doszło w niedzielę 25 lipca. Spowodowała ją burza piaskowa.

Do karambolu doszło na międzystanowej autostradzie I-15, w okolicach miasta Kanosh położonego w środkowej części stanu, ok. 250 km na południe od stolicy Utah, Salt Lake City.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego Stanu Utah poinformował o siedmiu ofiarach śmiertelnych wypadku, w którym brało udział 20 pojazdów.

Wiele osób zostało rannych. Kilka z nich w stanie krytycznym zostało przewiezionych do pobliskich szpitali karetkami i medycznymi helikopterami.

Makabryczny karambol

Miejscowa policja podała, że przyczyną wypadku była gwałtowna burza piaskowa, która w znacznym stopniu ograniczała widoczność. Tę wersję wydarzeń potwierdzają zamieszczone w mediach społecznościowych nagrania.

Autostrada do teraz jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Cały czas trwa sprzątanie wraków pojazdów.

„Jesteśmy zdumieni i zasmuceni przerażającym wypadkiem w hrabstwie Millard” – napisał na Twitterze gubernator Spencer Cox. „Gorąco modlimy się za bliskich tych, którzy zginęli i za tych, którzy walczą o swoje życie” – dodał polityk.

Burze piaskowe nie są rzadkością w stanie Utah. Niedawne badanie opublikowane przez Brigham Young University wykazało, że w północno-środkowej części stanu 90 proc. pyłu miejskiego pochodzi z wyschniętych jezior.

 

Źródło: CNN/New York Times
0 0 votes
Article Rating