Susie Torres z miasta Kansas w stanie Missouri słyszała świsty. Była pewna, że to dlatego, że ma wodę w lewym uchu. Kiedy świsty nie minęły, kobieta postanowiła iść do lekarza.

Pustelnik brunatny

Kiedy do ucha 41-letniej Susie Torres zajrzała pielęgniarka, była przerażona.- Wybiegła i powiedziała, że potrzebuje do pomocy jeszcze kilku osób. Potem powiedziała: „myślę, że masz tam owada” – opowiadała Amerykanka w rozmowie z lokalnymi mediami. Dodała, że ​​chociaż nie wiedziała dokładnie, co jest w jej uchu, nie wpadła w panikę.

Miała szczęście

–  Pielęgniarka po chwili wróciła i oznajmiła mi, że to pająk – opowiadała 41 latka.

Za pomocą różnych narzędzi lekarze wyciągnęli intruza z ucha. Okazało się, że to jadowity pająkpustelnik brunatny. Po kontroli lekarze powiedzieli jej, że miała szczęście i nie została ugryziona.

– Nie pomyślałam, że wpełznie mi do ucha lub jakiejkolwiek innej części ciała – powiedziała Torres.

Pustelnik brunatny (łac. Loxosceles reclusa) to gatunek pająka z rodziny Sicariidae. Posiada długie odnóża porośnięte rzadką szczeciną. Na grzbiecie znajduje się charakterystyczny czarny znak w kształcie skrzypiec.

Pająk ten jest aktywny nocą, a żywi się głównie innymi pająkami i owadami. Występuje w południowych i środkowych stanach USA, od Missisipi, przez Teksas, Oklahomę, Kansas po Iowa. Występuje również na Bermudach i na Kubie. Chociaż jad tych pająków może powodować rozległą martwicę tkanek, jego ukąszenie rzadko bywa śmiertelne.

 

 

 

Źródło: www.kshb.com

 

 

0 0 votes
Article Rating