Takiego widoku nie zobaczymy na co dzień. W Kansas zeszło tornado z pojedynczej chmury, zza której prześwitywały promienie słoneczne.

Kansas, USA - Potężne tornado z pojedynczej chmury - 2

Między miejscowością Hutchinson a Nickerson w stanie Kansas w centralnej części Stanów Zjednoczonych pojawiło się tornado. Przybrało zaskakującą formę. Z pewnej odległości zjawisko przypominało watę cukrową na patyku.

Pionowy wał chmur nad tornadem wygląda jak wata cukrowa, a trąba powietrza jak patyk, na którym znajduje się słodka przekąska.

Kansas, USA - Potężne tornado z pojedynczej chmury -1

Pojedyncza trąba

Trąba powietrza zrodziła się z chmury pojedynczej chmury burzowej typu Cumulonimbus. Obrazek wygląda tym bardziej zaskakująco, ponieważ między obłokami przedostają się promienie słońca. Jak się okazuje wir powietrza można było dostrzec także z pokładu samolotu.

Niewielkie szkody

Lokalne władze podają, że w związku z żywiołem została naruszona konstrukcja dachów dwóch domów. Ponadto silny wiatr spowodował, że zostały zerwane linie energetyczne, skutkiem czego niektórzy mieszkańcy pobliskich miejscowości zostali odcięci od dostawy prądu. Lokalne media nie podają informacji o żadnych ofiarach czy rannych. Meteorolodzy informują, że w związku z chmurą burzową miejscami spadło nawet 70 l/mkw. deszczu. Z chmur posypały się także gradowe kule.

Kansas, USA - Potężne tornado z pojedynczej chmury -3

Źródło: x-news, ksn.com, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating