Niezwykle gęsta mgła i prędkość przyczyniła się wielkiego karambolu w Słowenii. W ciągu kilku minut zderzyło się ponad 50 samochodów osobowych, kilka ciężarówek i autobus. Zginęły cztery osoby, a 25 zostało rannych. Na nagraniu z kamery samochodowej widać, jak ludzie próbowali się ratować, uciekając na skarpę.

Karambol z prawie 60 samochodów na Słowenii -3

Do karambolu doszło w sobotnie popołudnie w okolicach wsi Senożecze, ok. 60 km na południowy zachód od stolicy Słowenii – Lublany – na autostradzie prowadzącej w kierunku wybrzeża Morza Adriatyckiego.

Karambol z prawie 60 samochodów na Słowenii

Ludzie uciekali z samochodów

Do tragedii bezpośrednio przyczynił się ukraiński kierowca, który rozbił się swoim samochodem jadąc we mgle, z prędkością nieodpowiednia do warunków panujących na drodze. Uderzył w niego inny kierowca. Chwilę potem z dużą prędkością zaczęły wpadać na siebie kolejne samochody. Ludzie – co widać na nagraniach wideo – uciekali z nich na prawą stronę drogi, próbując się wspinać na skarpę. Droga, wyjątkowo wąska w tamtym miejscu, stała się bowiem pułapką.

Karambol z prawie 60 samochodów na Słowenii -2

Służby ratunkowe poinformowały o czterech ofiarach śmiertelnych i 25 osobach rannych. Autostrada została zamknięta w obu kierunkach, bo samochody po zderzeniu przemieściły się też na inne pasy ruchu.

W Karambolu uczestniczyły cztery ciężarówki, autobus i 51 samochodów osobowych. Wśród rannych byli Słoweńcy, Węgrzy i Rumuni. Karambol rozciągnął się na długość 266 metrów – poinformowała policja na konferencji prasowej, na której w poniedziałek podsumowano działania po tragicznym wypadku.

 

Źródło: ENEX, 24ur.com, tvn24
0 0 vote
Article Rating