Kenijski samolot towarowy uderzył w biurowiec zaraz po starcie z lotniska w Nairobi. Zginęła prawdopodobnie cała czteroosobowa załoga.

Security personnel secure scene where a cargo plane crashed into a commercial building at Utawala estate on outskirts of Kenya's capital Nairobi

Samolot Fokker 50  wystartował z kenijskiego lotniska o poranku z czterema osobami na pokładzie. Jak poinformowały służby zarządzające kenijskimi lotniskami, wszyscy członkowie załogi najprawdopodobniej zginęli. Nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych w zniszczonym budynku lub jego sąsiedztwie.

Według wstępnych ustaleń śledczych, samolot po starcie leciał zbyt nisko i zahaczył o linie wysokiego napięcia i uderzył o budynek po czym stanął w płomieniach.

Samolot transportował do somalijskiej stolicy Mogadiszu Khatu (Czuwaliczkę jadalną), środek stymulujący, popularny w „Rogu Afryki”.

Samolot uderzył w biurowiec nieopodal międzynarodowego lotniska Jomo Kenyatta (JKIA). JKIA to największy pod względem liczby pasażerów port lotniczy w Afryce Wschodniej.

Fokker 50 to holenderski samolot regionalnego zasięgu. Jego produkcję zakończono w 1997 roku.

 

Kenia - Samolot towarowy uderzył w biurowiec w Nairobi 1 Kenia - Samolot towarowy uderzył w biurowiec w Nairobi 2 KENYA-ACCIDENT-AIR Kenia - Samolot towarowy uderzył w biurowiec w Nairobi 4 Kenia - Samolot towarowy uderzył w biurowiec w Nairobi 5

 

Źródło: tvn24.pl, Reuters, The Times
0 0 votes
Article Rating