W komisariacie w wielkopolskiej Kłodawie wybuchła bomba. Eksplozja miała miejsce wczoraj wieczorem, na szczęście nikt w niej nie ucierpiał. „W krótkiej rozmowie z szefem grupy pirotechników usłyszałem, że eksplozja była bardzo silna. Gdyby jakakolwiek osoba znajdowała się w tym pomieszczeniu, to jej życie i zdrowie byłoby narażone” – powiedział rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak ustalił nasz dziennikarz, bombą była dwukilogramowa butla z nieznaną substancją. Ładunek umieszczono w kratce wentylacyjnej przy drzwiach wejściowych. Wybuchł w momencie, gdy w budynku było pięciu funkcjonariuszy: między godziną 21, a 22 przekazywali sobie akurat dyżur.

W czasie wybuchu znajdowali się w pomieszczeniach, które są oddalone od tego pomieszczenia recepcyjnego, tak że nic im się nie stało, nie odnieśli żadnych obrażeń – powiedział reporterowi RMF FM Andrzej Borowiak.

Poważne są natomiast zniszczenia w budynku, oddanym do użytku w zeszłym roku.

Zawartość butli badają specjaliści z laboratorium kryminalnego. W Kłodawie jest także zastępca wielkopolskiego komendanta policji, antyterroryści i policjanci kryminalni.

Ustalamy, kto to zrobił i dlaczego. Są tam pirotechnicy, eksperci z laboratorium – zaznaczył Borowiak.

Sprawdzane są m.in. sprawy prowadzone przez funkcjonariuszy z Kłodawy.

Źródło: rmf24
0 0 votes
Article Rating