Na wschodzie tarczy Słońca pojawiła się kolejna aktywna struktura, która składa się z dwóch plam słonecznych.

Pojawiło się wiele rozbłysków. Plamy w ostatnich godzinach były trochę mniej aktywne, a w ciągu kilkudziesięciu godzin powinny się w miarę wyciszyć. Niestety mogą jeszcze wygenerować silne rozbłyski. Strefa magnetyczna jest w okolicach 80-100 stopni na wschód, wywołana jest między innymi poprzez silne oddziaływanie Saturna. Kolejna strefa znajduje się dokładnie po drugiej stronie, dlatego plamy gwałtownie zwiększają aktywność po tych dwóch stronach. Mieliśmy ostatnio już trochę silnych rozbłysków.

Dwie plamy na wschodzie tarczy Słońca.

Strefa powoli będzie się przesuwać, więc za jakiś czas większa aktywność będzie znów po stronie Ziemi.

 

Dziura Koronalna, o której pisałem w środę, 23 sierpnia:

W poniedziałek, 28 sierpnia na wprost Ziemi znajdzie się znacznie większa dziura. Najgęstsza struktura wiszącej plazmy znajdzie się nad równikiem słonecznym i na północy. Burza jonosferyczna zacznie się już w sobotę, 26 sierpnia i trwać będzie do godzin porannych ostatniego dnia miesiąca.

Słońce – Niewielka dziura koronalna znajdzie się na wprost Ziemi już w czwartek, znacznie większa w poniedziałek

W poniedziałek, 28 sierpnia dziura koronalna znajdowała się na wprost Ziemi.

Burza jonosferyczna dopiero w czwartek będzie się kończyć. Nasilenia mieliśmy pod wieczór i w nocy. Zapewne na wiele osób źle wpłynęła ta dziura koronalna. Od bólu głowy, poprzez bóle stawów i kręgosłupa, po szumy uszne. Więcej informacji na naszym Forum.

 

Źródło: LosyZiemi
0 0 votes
Article Rating