W czwartek 2 stycznia trzęsienie ziemi nawiedziło północno-wschodnią część Iranu. Według lokalnych pomiarów wstrząs miał magnitudę 5.8, USGS wyliczyło magnitudę na 5.2, a według europejskiego EMSC magnituda wyniosła 5.5.

Trzęsienie ziemi nawiedziło w czwartek 10-tysięczny Sangan, miejscowość leżącą w pobliżu granicy z Afganistanem. Doszło do niego na głębokości ośmiu kilometrów.

Jak informuje irańska telewizja państwowa, nie ma informacji o ofiarach ani o zniszczeniach.

– Jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnych wiadomości o ofiarach, ale dotknięty został duży obszar, który badają nasze ekipy – powiedział szef regionalnego departamentu kryzysowego Hojjatali Shayanfar.

Trzęsienie w pobliżu elektrowni

Niecały tydzień temu doszło w Iranie do trzęsienia ziemi w pobliżu elektrowni atomowej. Trzęsienie w miejscowości Buszehr w południowo-zachodniej części kraju, według amerykańskiej służby geologicznej, miało magnitudę 5,1. Później zmniejszono ją do 4,9.

Iran to jedno z najbardziej podatnych państw na trzęsienia ziemi na świecie. W trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,0 w 2017 roku zginęło ponad 600 mieszkańców zachodniego Iranu, a dziewięć tysięcy zostało rannych.

Średniej siły oddziaływanie magnetyczne wystąpi 1 i 2 stycznia 2020 roku

 

 

Źródło: Reuters
0 0 votes
Article Rating