Australijska agencja rządowa opublikowała nagranie, które ukazuje przyrodę Antarktyki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na filmie widać kolorową, dynamiczną naturę i morskie życie rozgrywające się pod grubą warstwą lodu.

Przyroda Antarktyki zazwyczaj kojarzy nam się z pingwinami, fokami i wielorybami. Jednak film stworzony przez agencję rządową Australian Antarctic Division pokazuje, że pod lodem kryje się także wielobarwne życie, zupełnie inne od tego, które znamy z Antarktydy.

Niezwykłe stworzenia

Podwodny robot nagrał niezwykły film, ukazujący kwitnący, kolorowy ekosystem Antarktyki. Okazuje się, że nie jest to tylko szaro-biały krajobraz lodu i śniegu, a niesamowicie różnorodny świat pełen rozgwiazd, gąbek, glonów i innych morskich stworzeń.

Film został nagrany w Zatoce O’Brien, niedaleko stacji badawczej Casey Station, znajdującej się na Antarktydzie Wschodniej. Niezwykłe obrazy zostały zarejestrowane przy okazji zbierania danych dotyczących kwasowości, zawartości tlenu, zasolenia i temperatury wody, na podstawie danych zbieranych od listopada ubiegłego roku.

– To nagranie ukazuje siedliska, które są produktywne, kolorowe, dynamiczne i pełne różnorodności biologicznej, w tym gąbki, pająki morskie, jeżowce, strzykwy i rozgwiazdy – mówi dr Glenn Johnstone, biolog z Australian Antarctic Division.

0 0 votes
Article Rating