Mieszkańcom Kolumbii pogoda daje się we znaki. W czwartek w pobliżu miejscowości Fusagasuga (departament Cundinamarca) odnotowano potężną burzę. Intensywne opady deszczu w ciągu paru godzin zalały ulice miasta. Niestety jedna osoba straciła życie.

Kolumbia - Potężna burza i całe miasto Fusagasuga pod wodą 1

Jak donoszą lokalne media, burza pojawiła się nad miejscowością Fusagasusa w czwartek, 30 października, po godz. 17.00. Intensywne opady deszczu zalały główne ulice miasta. Z powodu żywiołu życie straciła 61-letnia Maria Olalva Reyes.Działania ratunkowe i poszukiwawcze prowadzono do godz. 1.00 w nocy. Służby otrzymywały zgłoszenia głównie od rodzin uwięzionych w swoich domach.

Rzeki gruzu i błota

Poziom lokalnej rzeki w Fusagasuga znacznie się podniósł. Woda wdarła się na ulice miasta. Silny nurt porwał m.in. samochody mieszkańców. Niektórzy stracili swoje auta w podziemnych parkingach. Odnotowano również przerwy w dostawie prądu.

Mieszkańcy relacjonują, że drogi zamieniły się w rzeki gruzu i błota.

Obecnie trwa usuwanie strat.

 
Kolumbia - Potężna burza i całe miasto Fusagasuga pod wodą 2 Kolumbia - Potężna burza i całe miasto Fusagasuga pod wodą 3 Kolumbia - Potężna burza i całe miasto Fusagasuga pod wodą 4 Kolumbia - Potężna burza i całe miasto Fusagasuga pod wodą 5
0 0 votes
Article Rating