Około 2 tys. ciężarnych kobiet w Kolumbii jest zarażonych wirusem Zika, który według ekspertów może wywoływać małogłowie u niemowląt. Obecnie wszystkich zarażonych w tym kraju jest ponad 20 tys. osób. Tydzień wcześniej instytut podawał, że wirus zaatakował ok. 16,5 tys., w tym 890 ciężarnych kobiet.
Wirus Zika, na który nie ma szczepionki, może być przenoszony przez krew. Dotychczas nie potwierdzono, by był przenoszony także drogą płciową.
Obecność wirusa stwierdzono ostatnio w ok. 20 krajach, a największe ogniska odnotowano w Brazylii, Kolumbii, Salwadorze, Panamie i Republice Zielonego Przylądka. W poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmowała, iż oczekuje się, że wirus rozprzestrzeni się na wszystkie kraje Ameryki, oprócz Kanady i Chile.
Najbardziej dotkniętym państwem jest Brazylia, gdzie od października ub.r. wykryto 3,9 tys. przypadków małogłowia u niemowląt i 49 zgonów niemowląt, które miały wady wrodzone. W pięciu przypadkach potwierdzono obecność wirusa Zika.
W ostatnich dniach pojawiły się także doniesienia o stwierdzeniu obecności tego wirusa u europejskich turystów, którzy przebywali w Ameryce Południowej; chodzi o trzech Brytyjczyków, 10 Holendrów, Duńczyka i Szweda.
W piątek prezydent Brazylii Dilma Rousseff ogłosiła ogólnokrajową kampanię przeciwko wirusowi. Przewiduje ona m.in. likwidację rejonów wylęgania się przenoszących wirus moskitów i obejmuje wszystkie federalne placówki oświatowe, ośrodki zdrowia i inne instytucje państwowe.
Wirus Zika jest roznoszony przez komary z gatunku Aedes aegypti, które przenoszą również dengę i żółtą gorączkę. Zika wykryto w latach 40. w Afryce, ale teraz rozprzestrzenia się on głównie w krajach Ameryki Łacińskiej. U większości ludzi zarażenie przebiega bezobjawowo, ale u niektórych wywołuje gorączkę i wysypkę. Naukowcy mają jednak coraz więcej dowodów na to, że istnieją związki między mikrocefalią (małogłowiem) u niemowląt a wirusem.
Kolejne kłamstwo. To nie jest żaden wirus zika tylko spożywanie skażonego jedzenia i picia Fukushimą przez matki.
Samo oddychanie jest też wielkim problemem jak mówi doktor Jaśkowski o ile dobrze pamiętam (jest na YT).
Są strony gdzie można sobie zobaczyć ile radioaktywnego cezu 137 znajduje się w mleku mięsie wodzie itd. W grzybach są to takie astronomiczne dawki w Europie że takie grzyby są jak odpad atomowy a nie jedzenie!
Włącz myślenie wyłącz tvn i ślepą wiarę z niezależnych źródeł niewiadomego pochodzenia…
Proszę bardzo:
http://skroc.pl/8a90a
http://www.corium.cba.pl
https://www.youtube.com/results?search_query=piotr+bein+fukushima+1+2+3+4
https://piotrbein.wordpress.com/2011/04/04/polski-ekspert-dr-jerzy-jaskowski-o-srodkach-zaradczych/
Teraz, to już piszesz bzdury.