Siedmioletnia Kolumbijka, która przez blisko trzy tygodnie błąkała się po dżungli, odnalazła się cała i zdrowa. Policja wpadła na jej trop dzięki anonimowemu telefonowi.

Kolumbia - Siedmioletnia dziewczynka odnalazła się żywa i zdrowa po blisko trzech tygodniach od zaginięcia w dżungli 3

Jessica Patricia Arias zaginęła pod koniec czerwca w parku narodowym Tayrona w północnej Kolumbii. Dziewczynka zbierała z rodzicami kokosy i w pewnej chwili zniknęła im z oczu. Mimo prowadzonych z ziemi i powietrza poszukiwań siedmiolatki nie udało się zlokalizować. Osiemnastego dnia od zaginięcia strażnik parku odebrał telefon, w którym ktoś poinformował o miejscu położenia dziewczynki.

– Policja rozpoczęła poszukiwania, przybyła na wskazane miejsce i znalazła dziewczynkę, która była w złym stanie, w opuszczonej chacie – powiedziała szefowa policji w Santa Marta, Sandra Vallejos.

Niedożywiona i odwodniona

Na razie nie wiadomo, jak siedmiolatka dostała się do chaty ani jak udało jej się przeżyć trzy tygodnie w buszu. Obrażenia na jej stopach świadczą jednak, że przeszła pieszo bardzo duży dystans. Dziewczynka trafiła do szpitala.

– Jej stan jest stabilny, choć jest w stanie umiarkowanego niedożywienia, odwodnienia – powiedział Albeis Fuentes, lokalny urzędnik.

Kolumbia - Siedmioletnia dziewczynka odnalazła się żywa i zdrowa po blisko trzech tygodniach od zaginięcia w dżungli 2

„Dziękujemy Bogu i policji”

Matka dziewczynki w rozmowie z mediami podziękowała policji za odnalezienie jej córki. – Bóg pomógł jej przeżyć tak wiele dni. Mamy 18. dzień od jej zaginięcia i pojawia się nagle. Dziękujemy Bogu i policji – powiedziała Elena Cortes.

Policja wszczęła jednak śledztwo, w którym chce zbadać zniknięcie siedmiolatki. Pytania rodzi anonimowy telefon ze wskazaniem miejsca pobytu dziecka i to, że Jessica Patricia Arias przeżyła trzy tygodnie w dżungli zdana tylko na siebie.

 Kolumbia - Siedmioletnia dziewczynka odnalazła się żywa i zdrowa po blisko trzech tygodniach od zaginięcia w dżungli
0 0 votes
Article Rating