Silnie zatrzęsła się ziemia w górskich częściach Kolumbii. Wstrząsy i kołysanie budynków były odczuwalne też w stolicy sąsiedniego Ekwadoru. – Na szczęście trzęsienie było głębokie – poinformowali kolumbijscy sejsmolodzy.

Do silnego trzęsienia ziemi doszło w niedzielę po południu czasu polskiego na południowym zachodzie Kolumbii, w górzystej prowincji Cauca. 

Hipocentrum wstrząsów zlokalizowane było 45 km od Popoyan i znajdowało się na głębokości aż 167 km – poinformowała amerykańska agencja naukowo-badawcza USGS.

Siłę oszacowano na 7,3-7,4 st. w skali Richtera.

Budynek się kołysał

– Na razie nie mamy informacji o zniszczeniach w jakiejkolwiek części kraju, dochodzą tyko sygnały, że było czuć wstrząsy – poinformował Jaime Raigosa, koordynator Narodowej Sieci Sejsmologicznej. I dodał: – Na szczęście trzęsienie było głębokie.

Na stronach Centre Sismologique Euro-Méditerranéen jeden z internautów informował, że w stolicy Ekwadoru Quito przez około 30 sekund czuł, jak budynek, w którym się znajduje „kołysze się na boki”. Stamtąd też nie spłynęły żadne informacje o szkodach spowodowanych przez trzęsienie.

Źródło: Reuters, eartquake-report.com, USGS, EMSC, tm
0 0 votes
Article Rating