Strażnicy więzienni jednego z zakładów na Kostaryce złapali gołębia, który w specjalnym woreczku przemycał do więzienia narkotyki. W pakunku odkryto poporcjowaną marihuanę i kokainę.

Kostaryka - Gołąb przemycał narkotyki do więzienia

Strażnicy zauważyli gołębia, który wylądował na środku spacerniaka w więzieniu La Reforma w San Rafael de Alajuela. Zaskoczyło ich to, że ptak miał przywiązany do piersi jakiś pakunek.

Okazało się, że gołąb przemycał do więzienia narkotyki. W małym etui zapinanym na suwak strażnicy odkryli woreczki z 14 gramami kokainy i taką samą ilością marihuany.

Kostarykańskie Ministerstwo Sprawiedliwości i Pokoju opublikowało na Twitterze zdjęcie gołębia z saszetką zawierającą narkotyki.

Lokalne media podały, że czarnorynkowa wartości przemytu to ok. 280 dolarów.

Koty, psy, teraz gołąb

Władze więzienia twierdzą, że narkotyki najprawdopodobniej przeznaczone były dla któregoś z więźniów, który wyszkolił gołębia tak, by ten pracował dla niego jako kurier. Służby penitencjarne zaleciły wszystkim placówkom zachowanie szczególnej czujności po incydencie z gołębiem w więzieniu La Reforma.

Dyrektor służby penitencjarnej Paul Bertozzi w rozmowie z hiszpańską agencją Efe powiedział, że zwierzę-przemytnik to nic nowego. Wyjaśnił, że osadzeni w przeszłości wykorzystywali w roli kurierów koty i psy.

Gołąb został przeniesiony do ZOO, gdzie resztę życia spędzi w klatce.

 

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating