Przez robotnicze dzielnice Hawany przeszło potężne tornado. Zginęły co najmniej trzy osoby, a ponad 170 zostało rannych – poinformował na Twitterze prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel.

To było pierwsze od dziesięcioleci tornado, które uderzyło w stolicę Kuby – podaje agencja informacyjna Reutera. Dziennik rządzącej partii komunistycznej opisał to wydarzenie jako „nadzwyczajne”.

Prezydent Kuby Miguel Díaz-Canel napisał na profilu na Twitterze, że zginęły trzy osoby, a ponad 170 zostało rannych. Ofiar może być jednak więcej, ponieważ ratownicy przekopują się przez zniszczone budynki.

– Odwiedzamy obszary dotknięte zjawiskiem atmosferycznym o dużej intensywności. Zniszczenia są poważne – powiedział Díaz-Canel.

Były ostrzeżenia

Państwowe media ostrzegały mieszkańców zachodniej Kuby, że zbliżający się zimny front z północy i wiatr z południa mogą przyczynić się do powstania bardzo silnego wiatru, burz i intensywnych opadów deszczu.

W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia zniszczonych domów, samochodów osobowych i przewróconych ciężarówek, zalanych i przykrytych gruzami ulic.


 

Źródło: tvn24, Reuters
0 0 vote
Article Rating