16 ofiar śmiertelnych i kilkudziesięciu rannych – to bilans katastrofy budowlanej, do której doszło w pobliżu Lahaur w Pakistanie. W budynku znajdowało się do 200 osób. Pod gruzami nadal uwięzione są dziesiątki ludzi – poinformowali przedstawiciele władz.

Lahore_pakistan_front

Okoliczności i przyczyny zawalenia się budynku fabryki wciąż nie są znane. W budynku były prowadzone prace budowlane – podała agencja Reutera.
„Na miejsce katastrofy przybył helikopter pakistańskich sił zbrojnych z grupą inżynierów i specjalistów na pokładzie. Ekipy ratownicze używają ciężkiego sprzętu do ratowania ludzi uwięzionych pod gruzami” powiedział przedstawiciel służb ratowniczych Jam Sajjad Hussain. „W budynku, gdy nagle runął, znajdowało się dwieście osób” dodał.
„Służbom ratowniczym udało się wydobyć spod gruzów 16 ciał oraz oswobodzić 45 rannych, których odwieziono do szpitala” poinformował przedstawiciel władz w Lahaur Mohammad Usman. „Ratownicy prowadzą akcję z najwyższą ostrożnością, starając się ocalić tak wielu ludzi, jak to możliwe” podkreślił.

Lahore_pakistan_gruzy
Zakłady, w których doszło do zawalenia się hali produkcyjnej, specjalizują się w produkcji reklamówek. Fabryka znajduje się 20 km na wschód od Lahaur, stolicy prowincji Pendżab na zachodnim przedgórzu Himalajów.

Lahore_pakistan_ratownicy
Do zawalenia się hali doszło w tydzień po trzęsieniu ziemi o sile 7,5 w skali Richtera, które nawiedziło Pakistan, powodując śmierć 273 osób i zniszczenie 75 tys. domostw – przypomina agencja Reutera.
Więcej informacji o trzęsieniu na granicy Pakistanu na LosyZiemi.pl
Liczba budynków, które wzniesiono z naruszeniem wszelkich norm budowlanych, jest bardzo wysoka w Pakistanie. W ubiegłym roku również w Lahaur zawalił się meczet.

Pod jego gruzami zginęły 24 osoby – zaznacza z kolei agencja AFP. We wrześniu 2012 roku w pożarze, do jakiego doszło w zakładach tekstylnych w Karaczi, śmierć poniosło 255 pracowników. Była to największa katastrofa przemysłowa w historii Pakistanu.
Źródło: tvn24.pl
Tagi: Lahaur, Pakistan, fabryka, zawalenie, trzęsienie ziemi, akcja ratunkowa
0 0 votes
Article Rating