W pobliżu stadionu Leicester City rozbił się helikopter należący do właściciela klubu Vichaia Srivaddhanaprabhy. Według BBC pochodzący z Tajlandii miliarder znajdował się na pokładzie maszyny.

Do katastrofy doszło w pobliżu stadionu King Power Stadium w Leicester, na którym w sobotni wieczór odbył się mecz 10. kolejki Premier League. Leicester City podejmował tam West Ham United (1:1).

Helikopter należał do 61-letniego właściciela „Lisów”, Srivaddhanaprabhy. Jak poinformowało w niedzielny poranek BBC, powołując się na źródło zbliżone do rodziny Tajlandczyka, mężczyzna znajdował się na pokładzie maszyny.

Potężny pożar na parkingu obok stadionu

Na razie nie wiadomo ile osób, oprócz dysponującego wycenianym na 4,9 miliarda dolarów majątkiem 61-latka, mogło uczestniczyć w katastrofie. Nie podano także informacji o ewentualnych ofiarach.

Zamieszczone w internecie zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia pokazują potężny pożar na parkingu w pobliżu stadionu.

Jak pisze portal telewizji Sky News, tradycją od lat jest to, że po każdym meczu do helikoptera należącego do właściciela klubu wsiada wielu znanych gości, często z samym Srivaddhanaprabhą, i pilot podnosi maszynę z murawy stadionu.

Vichai Srivaddhanaprabha, właściciel klubu piłkarskiego Leicester City, wsiada do swojego helikoptera [fotografia z kwietnia 2016 roku]

W sobotni wieczór telewizja Sky Sports informowała, że w helikopterze nie było wiceprezesa Leicester i syna właściciela Aiyawatta Srivaddhanaprabhy i dyrektora do spraw piłkarskich Jona Rudkina.

Komentator BeIN Sports Ben Jacobs zapowiedział nieoficjalnie, że King Power, spółka należąca do Srivaddhanaprabhy, wyda oficjalny komunikat w sprawie wypadku w niedzielę rano.

 

„Okropna tragedia, łamiąca serce”

Wielu piłkarzy „Lisów” – w tym między innymi Jamie Vardy i Harry Maguire – zamieściło w mediach społecznościowych wpisy proszące o modlitwę za osoby poszkodowane w katastrofie.

Z kolei były piłkarz Leicester City i reprezentacji Anglii Gary Lineker napisał po cotygodniowym magazynie telewizji BBC „Match of the Day”, którego jest gospodarzem, że „to był najtrudniejszy [program – przyp. red.] jaki kiedykolwiek prowadził”. – To okropna tragedia, łamiąca serce – dodał.

Leicester City zdobyło mistrzostwo Anglii w 2016 roku. Miliarder jest właścicielem klubu od 2010 roku.

 

 

 

Źródło: PAP, Reuters, BBC, Sky News, tvn24

 

 

 

0 0 votes
Article Rating