W sobotę 12 września dwóch policjantów zostało postrzelonych podczas patrolu niedaleko stacji metra w Compton, w aglomeracji Los Angeles – poinformował lokalny departament policji, udostępniając nagranie z zajścia. Funkcjonariusze są w stanie krytycznym. Sprawca pozostaje na wolności.

Do ataku na funkcjonariuszy doszło w sobotę wieczorem w okolicach jednej ze stacji metra w Compton w aglomeracji Los Angeles.

Na udostępnionym przez departament policji Los Angeles nagraniu, zarejestrowanym prawdopodobnie przez kamerę przemysłową, widać jak do zaparkowanego radiowozu podchodzi mężczyzna, który sięga do kieszeni po broń. Następnie z małej odległości oddaje kilka strzałów do znajdujących się wewnątrz auta funkcjonariuszy, po czym ucieka z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze walczą o życie

Jak poinformowało biuro szeryfa hrabstwa LA, poszkodowani policjanci to kobieta i mężczyzna. Po ataku zostali przetransportowani do lokalnego szpitala, gdzie „wciąż walczą o życie”. „Obydwoje doznali wielu ran postrzałowych i są w stanie krytycznym. Obydwoje przechodzą operację” – przekazano.

Pomoc w „odpowiedzi na atak” lokalnym służbom zaoferowało Federalne Biuro Śledcze (FBI). Sprawę na Twitterze skomentował także prezydent Donald Trump.

Sprawca ataku pozostaje na wolności – poinformował departament policji Los Angeles.

 

W miarę silne oddziaływania magnetyczne wystąpią między 11-15 września ze szczytami 12 i 14 września

 

22-latek ofiarą strzelaniny w centrum handlowym

Po strzelaninie, do której doszło w centrum handlowym w miejscowości Mishawaka, w amerykańskim stanie Indiana, co najmniej jedna osoba poniosła śmierć – przekazała tamtejsza policja. Wśród kupujących wybuchła panika, ludzie rzucili się do wyjścia albo szukali kryjówek.

Koroner hrabstwa St. Joseph, Michael McGann przekazał, że do strzelaniny doszło w sobotę 12 września około godziny 15 czasu lokalnego (21 czasu polskiego) w University Park Mall w Mishawaka, niewielkiej miejscowości położonej w pobliżu miasta South Bend.

Według powiązanej z CBS telewizji WSBT, śmiertelnie postrzelony został 22-letni Afroamerykanin.

Bliższe szczegóły zajścia nie są znane. Nie wiadomo, czy sprawca był jeden czy było ich kilku oraz czy zostali zatrzymani. Nie są znane również motywy.

Jak przekazały służby, wśród kupujących wybuchła panika, ludzie rzucili się do wyjścia albo szukali kryjówek. Policja zarządziła ewakuację wszystkich, którzy przebywali w centrum. Zostało ono zamknięte do końca dnia.

 

 

ŹródłoCNN, FOX News, ENEX, PAP
0 0 votes
Article Rating