Między 30 listopada, a 7 grudnia wystąpił duży wzrost drgań magnetycznych w osi pionowej. Na poniższym wykresie widać skalę zjawiska. Szczyt cyklu wystąpił 4 grudnia o 7-mej UTC, kiedy to potężna dziura koronalna na Słońcu była na wprost Ziemi, zgodnie z przewidywaniami z 11 listopada.

LosyZiemi – Czekają nas silne burze geomagnetyczne – Prognoza aktywności Słońca i wystąpienia dziur koronalnych na najbliższy miesiąc

Cykl - 10 dni, 2015.12 20151204_071042_1024_0193

W czasie tego wzrostu mocy drgań magnetycznych (burzy geomagnetycznej) nastąpiło wiele erupcji wulkanów, o czym również pisaliśmy.

Na poniższym filmie pokazałem aktywność wulkanów i mapy satelitarne półkuli północnej od Pacyfiku po Europę oraz mapę świata, Atlantyk i Afrykę wraz z parowaniem, jakie wtedy występowało.

Zwróćcie uwagę na chmury deszczowe, które dotarły nad Europę (Wielka Brytania, Norwegia).

Na końcu filmu znajduje się mapa z trzęsieniami ziemi, które dodatkowo ułożone zostały na wykresie mocy drgań i uwidocznione za pomocą dźwięków MIDI.

Pierwszy dźwięk oznacza magnitudę, drugi głębokość trzęsienia ziemi.

 

Koniecznie w pełnym HD.

 

Poniżej ten sam zakres czasowy, ale dla planet w naszym Układzie Słonecznym.

W filmie umieszczone zostały zdjęcia z satelitów SDO i SOHO oraz pomiary GOES na orbicie.

 

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

Słońce, dziury koronalne, plamy słoneczne, prognozowanie, SDO, SOHO, Układ Słoneczny, rozbłyski, aktywność sejsmiczna, trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów, Sun, coronal holes, sunspots, forecasting, Solar System, flares, seismic activity, earthquakes, volcanic eruptions.

Źródło: Fundacja Losy Ziemi, LosyZiemi.pl

 

0 0 votes
Article Rating