Silna burza geomagnetyczna zacznie się 30 sierpnia i trwać będzie do 5 września, szczyt osiągnie w piątek, 2 września 2016 roku.

Przewidywania dziury koronalnej 2016.09.02

Przewidywana wielkość i kształt dziury koronalnej na 2 września 2016 r.

Burza geomagnetyczna wystąpi na skutek zaburzenia ziemskiego pola magnetycznego oraz emisją elektronów i wiatru słonecznego z bardzo dużej dziury koronalnej na Słońcu, która 2 września znajdzie się na wprost Ziemi. Dziura koronalna znajdować się będzie na biegunie północnym Słońca, a sięgać będzie aż do równika słonecznego.

Poniżej znajdują się pomiary z ostatnich 6 dni.

Magnetometr 2016.08.13 144h

Magnetometr, ostatnie 6 dni

Grawitacja 2016.08.13 144h

Grawitacja, ostatnie 6 dni

Energia drgań magnetycznych 2016.08.13 144h - X

Energia drgań magnetycznych w osi X, ostatnie 6 dni

Energia drgań magnetycznych 2016.08.13 144h - Y

Energia drgań magnetycznych w osi Y, ostatnie 6 dni

Energia drgań magnetycznych 2016.08.13 144h - Z

Energia drgań magnetycznych w osi Z, ostatnie 6 dni

Moc burzy geomagnetycznej 2016.08.13 144h

Moc burzy geomagnetycznej, ostatnie 6 dni

Silne burze geomagnetyczne wywołują trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów, wpływają również na pogodę i ludzi.

Ostatnie szczyty zaburzeń pola geomagnetycznego Ziemi (28 lipca i 11 sierpnia) wywołane tym samym czynnikiem, który wystąpi 2 września, wywołały w ciągu jednej doby silne trzęsienia ziemi, więc istnieje prawdopodobieństwo, że krótko po szczycie cyklu magnetycznego z 2 września, wystąpi trzęsienie ziemi >=6.2 w skali Richtera.

Trzęsienia ziemi 2016.08.13 - 144h

Trzęsienia ziemi od magnitudy 3.0 w ciągu ostatnich 6 dni. 12 sierpnia widać wzrost ilości i magnitudy trzęsień ziemi.

Energia wstrząsów sejsmicznych 2016.08.13 - 144h

Energia wstrząsów sejsmicznych, ostatni 6 dni.  Wykres w skali logarytmicznej.

Energia wstrząsów sejsmicznych 2016.08.13 - 45d

Energia wstrząsów sejsmicznych. Widać duże wzrosty energii 29 lipca i 12 sierpnia. Wykres w skali logarytmicznej.

W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują  głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz geomagnetycznych dość często występuje u ludzi szum usznybóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości, o czym można poczytać na Forum.LosyZiemi.pl
Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają inne osoby, więc zachowajcie szczególną ostrożność między 30 sierpnia, a 5 września.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania mocy drgań magnetycznych w osi pionowej (Z).

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Zjawisko to może być spowodowane zmianą oddziaływania jonosfery na warstwę atmosfery, co skutkuje zmianami ciśnień atmosferycznych. Po silnych burzach geomagnetycznych często tworzą się depresje ciśnieniowe na skutek zmniejszania się grubości jonosfery, co może prowadzić do załamania pogody i innych groźnych zjawisk.

 

To nic innego, jak „System naczyń połączonych”. Więcej informacji o tych zagadnieniach znajdziecie na naszym Forum.LosyZiemi.pl

 

Przypominam o zbiórce na dalsze funkcjonowanie LosyZiemi. Jak nie nazbieramy, nie będziemy funkcjonować. Do dziś (13.08.2016) powinno już być minimum 30 procent, gdyż minęły 3 z 10 miesięcy przeznaczonych na zbiórkę, a zebraliśmy tylko 20 procent.

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

Źródło: LosyZiemi.pl