Na film w formie wykresu pokazana jest moc burzy geomagnetycznej w osi pionowej i wstrząsy sejsmiczne, jakie w tym czasie wystąpiły na Ziemi (USGS). Na mapie i na wykresie pojawiają się kółka, które oznaczają, że w danym miejscu i czasie wystąpił wstrząs sejsmiczny. Wielkość kółka odzwierciedla siłę wstrząsu. Dodatkowo wstrząsy są prezentowane w postaci podwójnych dźwięków MIDI, pierwszy oznacza magnitudę, drugi głębokość wstrząsu. Odległości czasowe wstrząsów na filmie są zgodne z rzeczywistymi, oczywiście w odpowiedniej skali.

Zalecam oglądanie w pełnym HD (1080) z dźwiękiem.

Na poniższym filmie widać 4 zdjęcia z satelity SDO, dwa zdjęcia z satelity SOHO i układ planet dla konkretnej daty i godziny, kiedy te zdjęcia zostały zrobione. Film pokazuje ostatnie 14 dni, zdjęcia przesuwane są w każdej klatce co 1 godzinę. Ziemia znajduje się na dole dla lepszego zobrazowania zjawisk widocznych na zdjęciach z SDO i SOHO.

Zwróćcie uwagę na dziury koronalne, które dobrze widać w formie czarnych plam na zdjęciach z instrumentu AIA193. Zdjęcia znajdują się na górze po lewej stronie.

Pod koniec filmu widać kometę, która leci w kierunku Słońca.


0 0 votes
Article Rating