W austriackich Alpach w piątek rano 9 lipca wykoleił się pociąg, a jeden z jego wagonów wpadł do rzeki. Jechała nim spora grupa dzieci. Siedemnaście osób zostało lekko rannych.

Krótko po godzinie 7 rano w piątek w salzburskim Lungau wykoleił się pociąg wąskotorowej linii w Dolinie Mury. Jeden z trzech wagonów wpadł do przepływającej przy torach rzeki.

Austria – wypadek pociągu w Alpach

Do wypadku doszło niedaleko granicy państwowej ze Styrią między Predlitz i Kendlbruck. Według komendanta Powiatowego Ratownictwa Antona Schilchera w pociągu było 54 dzieci, według aktualnych informacji 17 z nich zostało lekko rannych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Na terenie remizy strażackiej w Predlitz utworzono tzw. punkt pomocy medycznej, w którym zajęto się rannymi. Poszkodowani, którzy wymagali hospitalizacji, zostali przewiezieni do szpitala w Tamsweg i Murtal State Hospital w Stolzalpe.

Wypadek pociągu w Alpach – przyczyny nie są znane

Na razie nie podano żadnych informacji na temat przyczyn wypadku, ale wiadomo, że wówczas była silna burza. Pociąg jechał ze Styrii do Tamsweg (Lungau). W ostatnim dniu szkoły uczniowie byli w drodze na rozdanie świadectw.

Na miejscu obecne były liczne zastępy straży pożarnej, policji, ratownictwa wodnego i pracowników Czerwonego Krzyża.

Źródło: salzburg24.at

 

0 0 votes
Article Rating