13 osób zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w piątek , 24 maja o 17:30 w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Śledztwo w tej sprawie przejęła paryska prokuratura do spraw terroryzmu. Policja poszukuje mężczyzny, który podrzucił plecak lub walizkę z ładunkiem wybuchowym.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wiktora Hugo w Lyonie, niedaleko piekarni La Brioche Doree.

Lokalne władze poinformowały, że rannych zostało 13 osób. Wśród osób poszkodowanych jest dziecko. 11 rannych zostało hospitalizowanych, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podaje francuska telewizja BFMTV.

Agencja Reutera dodaje, że większość poszkodowanych doznała obrażeń nóg, które opisywane są jako lekkie.

Mężczyzna, który pozostawił ładunek wybuchowy – monitoring

Policja szuka podejrzanego

Według policji ładunek, który eksplodował, był prawdopodobnie bombą domowej roboty, o średniej sile rażenia, wypełnioną między innymi śrubami.

Śledztwo w sprawie eksplozji przejęła paryska prokuratura ds. terroryzmu. Policja prowadzi obławę na podejrzanego o dokonanie zamachu.

Domniemany sprawca, nagrany przez kamery uliczne, szedł deptakiem prowadząc rower i podłożył ładunek przy wejściu do piekarni w centrum miasta. Mężczyzna był zamaskowany, miał na sobie beżowe szorty, szalik lub chustkę w kolorze khaki oraz ciemne okulary. Jego tożsamość pozostaje nieznana.

Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał zdarzenie „atakiem”. Na miejsce udał się minister spraw wewnętrznych Francji Christophe Castaner, który wcześniej zarządził wzmocnienie nadzoru nad miejscami publicznymi oraz imprezami sportowymi i kulturalnymi.

Władze miasta apelują do mieszkańców, by nie zbliżali się do miejsca zdarzenia, które służby porządkowe otoczyły kordonem.

Kolejne oddziaływania magnetyczne wystąpią między 17-24 maja, silne zawirowania wystąpią 18, 20 i 23 maja

 

Źródło: PAP, Lyon Capitale, Reuters, tvn24, https://www.thesun.co.uk/news/9150036/lyon-explosion-parcel-bomb-victor-hugo/
0 0 votes
Article Rating