Blisko 180 osób zginęło na skutek powodzi w Malawi. Mieszkańcy od wielu dni zmagają się z żywiołem. Kataklizm pozbawił dachu nad głową około 200 tysięcy ludzi. Powódź określa się jako największą w historii tego kraju.

Malawi - Od kilku dni trwa największa powódź w historii kraju 1

Seria burz i obfitych opadów deszczu przyczyniły się do klęski żywiołowej w jednym z państw we wschodniej Afryce – Malawi.

 

Prawie 180 osób straciło życie

Deszcz pada tam praktycznie nieustannie od wielu dni. Mieszkańcy tego kraju zmagają się z powodziami od 15 stycznia. Najgorsza sytuacja panuje na południu. Już teraz w wodzie zginęło prawie 180 osób. Lokalne media informują, że bez dachu nad głową pozostaje prawie 200 tysięcy osób.

Jeszcze trzy dni temu ofiar śmiertelnych było ponad trzykrotnie mniej, a powódź wymusiła ewakuację 70 tys. osób.

Historyczna powódź

17 stycznia południowoafrykańska fundacja „The Gift of the Givers” na Facebooku napisała: jest to prawdopodobnie największa powódź w historii tego kraju. Przypuszczają, że liczba ofiar tej katastrofy naturalnej jeszcze wzrośnie.

Światowy Program Żywnościowy WFP zapowiedział pomoc dla potrzebujących.

Film nagrała organizacja ASIAN Muslim Relief Aid i ukazuje powódź w mieście Mangochi.

 Malawi - Od kilku dni trwa największa powódź w historii kraju 5 Malawi - Od kilku dni trwa największa powódź w historii kraju 4 Malawi - Od kilku dni trwa największa powódź w historii kraju 3 Malawi - Od kilku dni trwa największa powódź w historii kraju 2
0 0 votes
Article Rating