Cztery osoby zostały ranne w ataku nożownika w centrum handlowym w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii – poinformowała miejscowa policja. Sprawca został zatrzymany. W sprawie wszczęły dochodzenie brytyjskie służby antyterrorystyczne. Wcześniej informowano o pięciu rannych. Do zdarzenia doszło w piątek, 11 października.

Do szpitala trafiło troje poszkodowanych: dwie kobiety i około 50-letni mężczyzna. Policja przekazała, że stan dwóch kobiet, w tym 19-latki, jest oceniany jako stabilny. Pogotowie ratunkowe poinformowało, że jeden z poszkodowanych został „poważnie” ranny.

W związku z napaścią zatrzymano mężczyznę w wieku 40-50 lat. Na tym wczesnym etapie rozważamy wszystkie możliwości dotyczące motywów sprawcy – poinformowała policja.

Do ataków nożem doszło w galerii handlowej Arndale w centrum Manchesteru, która następnie została ewakuowana – podało BBC. W pobliżu budynku wstrzymano ruch. Świadek zdarzenia, cytowany przez BBC, powiedział, że mężczyzna „biegał z nożem, atakując wielu ludzi”.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson napisał na Twitterze: „Jestem zszokowany zdarzeniem w Manchesterze, a moje myśli są z rannymi i wszystkimi tymi, których to dotknęło”.

W miarę silne, ale krótkie oddziaływanie magnetyczne wystąpi od 9-11 października, szczyt w czwartek, 10 października

 

Źródło: BBC, Reuters

 

 

0 0 votes
Article Rating