Niewielki samolot z pięcioma osobami na pokładzie w sobotę z niewyjaśnionych na razie przyczyn uderzył w budynek mieszkalny na północ od stolicy Filipin, Manili, w którym znajdowała się 80-letnia kobieta i 4 inne osoby – podały lokalne władze. Nikt nie przeżył.

Lekki dwusilnikowy samolot Piper 23 Apache, należący do lotniczej firmy kurierskiej Lite Air Express, wystartował z niewielkiego lotniska w pobliżu miejscu katastrofy i rozbił się krótko po starcie – przekazał filipiński urząd lotnictwa cywilnego (CAAP).

Jak dodano, wszystkie maszyny z floty Lite Air Express zostały uziemione. Mają zostać szczegółowo skontrolowane.

Na pokładzie samolotu znajdowało się pięć osób, w tym dwóch pilotów; maszyna leciała do miejscowości Laoag w północno-zachodniej części wyspy Luzon, na północy Filipin.

Dom, w który uderzyła awionetka, „spalił się, a samolot uległ całkowitemu zniszczeniu. Wszystkie ofiary poniosły śmierć na miejscu” – przekazał szef lokalnej policji John Bulalacao.

 

 

Źródło: rmf24, PAP, https://www.washingtonpost.com/world/asia_pacific/7-dead-as-small-plane-slams-into-house-in-philippines/2018/03/17/d7e8f35e-29b6-11e8-a227-fd2b009466bc_story.html?utm_term=.f7f37bfc7db0
0 0 vote
Article Rating