Burza tropikalna Max uderzyła w znane kurorty Acapulco, Zihuatanejo czy Ixtapa. Już widać pierwsze skutki silnego wiatru. Żywioł nadciąga nad kraj tydzień po potężnym trzęsieniu, które dotknęło południowe regiony tego kraju.

 

Burza tropikalna Max (wcześniej huragan pierwszej kategorii) dotarła do lądu, a jej siła wiatru zmniejszyła się do 113 km/h.

Mimo wszystko Narodowe Centrum do spraw Huraganów na Florydzie (NHC) wciąż utrzymuje ostrzeżenia najwyższego stopnia przed deszczem, który spowodował wzrost poziomu wody o około 50 centymetrów w obszarach przybrzeżnych. Zostały podtopione tereny w okolicy Guerrero i Oaxaca.

Aktualne położenie i siła wiatru burzy tropikalnej Max

Siła wiatru burzy tropikalnej Max

Przed Dniem Niepodległości

NHC poinformowało, że w nocy burza przekroczyła linię brzegową południowego Meksyku. Na zdjęciach z regionu już widać pierwsze zniszczenia i pogorszenie się pogody na wybrzeżu.

Dla mieszkańców Acapulco nadchodząca burza jest nie zwiastuje nic dobrego. W najbliższy weekend do miasta przybędzie wielu turystów, którzy planują świętować meksykański Dzień Niepodległości (obchodzony 15-16 września).

Zasięg burzy tropikalnej Max

Położenie burzy tropikalnej Max i Norma według NHC (stan na czwartkowy wieczór polskiego czasu)

Tydzień po trzęsieniu ziemi

Max nadciąga nad Meksyk tydzień po tym, jak potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie 8.1, dotknęło południowe regiony tego kraju, wyrządzając olbrzymie szkody w stanach Oaxaca i Chiapas, oraz zabijając co najmniej 100 osób.

 

Źródło: TVN Meteo, Reuters
0 0 votes
Article Rating