Meksykańskie miasto Puebla we wtorek nawiedziło gradobicie, któremu towarzyszyły ulewne deszcze. Grad wielkości orzecha włoskiego pozrywał liście z drzew, pozostawiając po sobie jesienny krajobraz.

Meksyk - Gradobicie w Puebla 6

Sto trzydzieści kilometrów od stolicy Meksyku we wtorek po południu gradobicie zaskoczyło mieszkańców miasta. Puebla przybrała jesienny wygląd w pół godziny. Grad i ulewne deszcze poobrywały liście z większości drzew. 

Ogromne gradziny

Na głównym placu lodowe kule potłukły lampy uliczne, zniszczone są witryny. Niektóre obszary miasta zostały również zalane.

– Grad był ogromny, dowodzą tego potłuczone latarnie miejskie – powiedział mieszkaniec Puebli

Zarwany dach w Muzeum

Muzeum Sztuki Wicekrólestwa, w którym można zobaczyć bogaty i ciekawy zbiór sztuki kolonialnej, ucierpiało na skutek gradobicia. Pod ciężarem gradu zarwał się dach. Została uszkodzona centralna część kopuły tego budynku.

– To było straszne i niebezpiecznie, grad był tak silny, że naprawdę mógł nas pokaleczyć – powiedziała mieszkanka Puebli.

 Meksyk - Gradobicie w Puebla 1 Meksyk - Gradobicie w Puebla 7 Meksyk - Gradobicie w Puebla 5 Meksyk - Gradobicie w Puebla 4 Meksyk - Gradobicie w Puebla 3 Meksyk - Gradobicie w Puebla 2
0 0 votes
Article Rating