Huragan Carlos daje się we znaki mieszkańcom Meksyku. Obfite opady sparaliżowały ruch drogowy i spowodowały zakłócenia w dostawie prądu. Ulice zaczęły przypominać rwące potoki. W wielu miejscach obowiązują ostrzeżenia w związku z niebezpiecznym żywiołem.

 An uprooted palm tree is pictured after it was hit by tropical storm Carlos, in front a restaurant,  in Acapulco

Żywioł pojawił się w pobliżu południowo-zachodnich wybrzeży Meksyku w niedzielę po południu (czasu lokalnego). Wtedy miejscowi meteorolodzy odnotowali, że prędkość wiatru dochodziła do 140 km/h. Wydano ostrzeżenia w związku ze zbliżającym się huraganem.

Huragan Carlos dotrze do meksykańskiego wybrzeża w niedzielę po południu

Huragan Carlos dotrze do meksykańskiego wybrzeża w niedzielę po południu

Zalane ulice

Żywioł już dał o sobie znać niektórym mieszkańcom Meksyku. W Zihuantanejo (stanGuerrero) w ciągu zaledwie dwóch godzin, Carlos przyniósł obfite opady deszczu. Woda zalała główne ulice miasta, zniszczyła samochody i spowodowała zakłócenia w dostawie prądu.

Carlos jest już trzecim huraganem w tegorocznym sezonie huraganów na wschodnim Pacyfiku.

Meksyk - Huragan Carlos przyniósł obfite opady deszczu 7

Zbliża się do Acapulco

Meteorolodzy z amerykańskiego Centrum ds. huraganów w Miami przewidują, że huragan dotrze do Acapulco w poniedziałek wieczorem (czasu lokalnego). Ostrzegają, że w ciągu najbliższych 48 godzin prędkość wiatru może rosnąć. Fale mogą osiągać kilka metrów.

Poza tym huragan przyniesie do wtorku opady rzędu 80 l/mkw. na obszarach przybrzeżnych.

Meksyk - Huragan Carlos przyniósł obfite opady deszczu 6 Meksyk - Huragan Carlos przyniósł obfite opady deszczu 5 Meksyk - Huragan Carlos przyniósł obfite opady deszczu 3 Meksyk - Huragan Carlos przyniósł obfite opady deszczu 2 Meksyk - Huragan Carlos przyniósł obfite opady deszczu 1

 

Źródło: TVN Meteo, PAP