Huragan Earl doszedł do Meksyku. 39 osób nie żyje. Wszystkie wyspy w kraju objęte są czerwonym alertem pogodowym.

Meksyk - Huragan Earl zabił co najmniej 39 osób -3

Huragan, który wcześniej przeszedł już przez Dominikanę, Belize, Honduras i półwysep Jukatan dotarł do Meksyku. Burza tropikalna Earl w środę 3 sierpnia została uznana za huragan tropikalny. To pierwszy huragan szalejący w tym rejonie od 4 lat.

Meksyk - Huragan Earl zabił co najmniej 39 osób -2

Wszystkie wyspy zagrożone

W momencie dotarcia do Belize wiatr dochodził do 130 km/h. W Hondurasie dwie osoby uznane są za zaginione. W obu miejscach ludność była zmuszona do ewakuacji. Podczas ulewnego deszczu i silnego wiatru na Dominikanie zginęło około 6 osób, a 12 zostało rannych. Wszystkie wyspy w kraju objęte są czerwonym alertem pogodowym.

Members of Guatemalan emergency commission (CONRED) stand at a bridge that collapsed after heavy rains brought by Hurricane Earl at Menchor de Mencos, Guatemala, August 4, 2016. REUTERS/Luis Echeverria

Ofiary śmiertelne w Meksyku

Do prawdziwej katastrofy doszło w Meksyku. Tam zginęło 39 osób.Co najmniej 28 osób straciło życie w lawinie błotnej w górach w północnej części stanu Puebla. Do meksykańskiej zatoki Campeche  huragan dotarł 5 sierpnia. Obecnie tropikalny huragan przemieszcza się  wzdłuż zatoki Campache z prędkością około 19km/h. Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów przewidują, że huragan osłabnie i będzie kierować się na zachód.

 Meksyk - Huragan Earl zabił co najmniej 39 osób -7 Meksyk - Huragan Earl zabił co najmniej 39 osób -6A view of the house where three members of a family died after a mudslide following heavy showers caused by the passing of Tropical Storm Earl in the town of Temazolapa, in Veracruz state, Mexico, August 6, 2016. REUTERS/Oscar Martinez

0 0 vote
Article Rating