Autokar, którym podróżowało 31 osób, przewrócił się na autostradzie w Meksyku. Zginęło 12 pasażerów. Nie ustalono jeszcze ich obywatelstwa.

Do wypadku doszło w stanie Quintana Roo na półwyspie Jukatan. Podróżujący jechali do starożytnych ruin miasta Majów Chacchoben, które leży około 175 kilometrów na południe od Tulum. 27 turystów przybyło do Meksyku na pokładzie statku wycieczkowego Royal Caribbean – poinformował przewoźnik, Costa Maya.

Pięć osób opuściło już szpital

Autokarem podróżowało 31 pasażerów, w tym obywatele Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Szwecji – podały władze. Wśród ofiar jest jedno dziecko. Tożsamość pozostałych zmarłych nie jest znana.

18 osób poniosło obrażenia. Po wypadku wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitali, pięć osób zostało już zwolnionych. Stan zdrowia innych jest stabilny.

„Łączymy się ze wszystkimi osobami które ucierpiały w wypadku autobusu”- napisała rzeczniczka przewoźnika Cynthia Martinez w oświadczeniu. „Dokładamy wszelkich starań, aby dbać o naszych gości, w tym o pomoc medyczną i transport”

Zarząd stanu Quintana Roo prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku.

0 0 votes
Article Rating