Meksykanie mieszkający wzdłuż wybrzeża Pacyfiku przygotowują się na nadejście burzy tropikalnej o imieniu Carlotta. Według meteorologów, żywioł jeszcze dzisiaj przyniesie ulewne deszcze i mocny wiatr. Może dojść do poważnych zniszczeń. Trwa usuwanie łódek z portów i zabezpieczanie domów.

Tropikalny sztorm Carlotta przybiera na sile od czwartku. W piątek ma przeobrazić się w huragan, ostrzega National Hurricane Centre. Na razie prędkość wiatru wiejącego w jego obrębie wynosi 112 km/h. Porusza się na północny zachód z szybkością 16 km/h. Ma dotrzeć do popularnych kurortów turystycznych m.in. Acapulco i Huatulco.

 

Szykują się na najgorsze

Lokalni rybacy od wczoraj ściągają z plaż swoje łodzie. – Realizujemy plan awaryjny dla huraganu Carlotta. Wszystkie łodzie umieszczamy na terenach przynależnych do gminy – mówi Alfredo Ramon Torres, łowiący w zatoce przy Huatulco.

Straty spowodowane przez huragan mogą być ogromne. Jego drogę śledzą centra zarządzania kryzysowego i informują w komunikatach o aktualnej trasie żywiołu, przewidywanej sumie opadów i sile wiatru.

 

Źródło: Reuters TV, tm
0 0 votes
Article Rating