Trzęsienie ziemi o sile 7,2 stopnia nawiedziło w piątek południowy Meksyk. Nie ma informacji o ofiarach bądź poważnych zniszczeniach; służby geologiczne nie wydały ostrzeżenia przed tsunami. W stolicy zatrzęsły się budynki, były przerwy w dostawach prądu.

Mexico Earthquake

Epicentrum znajdowało się w pobliżu miasteczka Tecpan de Galeana w stanie Guerrero, 265 km na południe od stolicy, niedaleko od słynnego kurortu Acapulco, dokąd wiele osób wyjechało na świąteczny weekend. Hipocentrum było na głębokości 49 km.Trzęsienie ziemi w MeksykuSzef meksykańskich rządowych służb ratunkowych Luis Felipe Puente poinformował na Twitterze, że nie ma na razie doniesień o poważnych zniszczeniach.Mieszkańcy przerażeniMieszkańcy stolicy, gdzie zatrzęsły się budynki i popękały mury, byli przerażeni tym najsilniejszym od wielu lat wstrząsem – podaje Reuters. Trzęsienie spowodowało przerwy w dostawach prądu i zniszczyło wiele witryn sklepowych – pisze Francuska Agencja Prasowa.

W 1985 roku trzęsienie ziemi o sile 8,1 spowodowało śmierć ponad 6 tys. osób oraz poważne zniszczenia w stolicy, choć jego epicentrum znajdowało się w odległości 400 km od miasta, na wybrzeżu Pacyfiku.

Źródło: PAP, USGS, tm
0 0 votes
Article Rating