Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wyniku strzelaniny przed popularnym nocnym klubem w Melbourne – poinformowała policja. Sprawca jest poszukiwany.

Do strzelaniny doszło w niedzielę, 14 kwietnia około godziny 3-ciej nad ranem (około 17-tej UTC w sobotę, 13 kwietnia), przed nocnym klubem Love Machine.

Jak podaje lokalna policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że strzały w kierunku osób stojących w kolejce do klubu padły z przejeżdżającego samochodu. Śledczy zaznaczają, że zostały oddane z bliskiej odległości.

Jedna ofiara śmiertelna, czworo rannych

Policja poinformowała, że ofiarą śmiertelną był 37-letni ochroniarz. Pozostałe cztery osoby z ranami postrzałowymi przewieziono do szpitala, dwie z nich znajdują się w stanie ciężkim.

Policja zaapelowała do świadków incydentu, a zwłaszcza do osób posiadających nagrania wideo pozwalające na ustalenie przebiegu zajścia o zgłaszanie się.

Śledczy badają czy czarny samochód porsche, który odjechał z miejsca zdarzenia, miał związek ze strzelaniną. Auto wkrótce odnaleziono, było spalone.

Policja zaznacza, że zdarzenie prawdopodobnie nie miało podłoża terrorystycznego.

W Australii stosunkowo rzadko dochodzi do przestępstw z użyciem broni palnej w rezultacie znacznego zaostrzenia przepisów regulujących zakup i posiadanie tej broni. Przepisy zaostrzono po tym, jak w 1996 r. na Tasmanii mężczyzna zastrzelił 35 osób.

Między 9-13 kwietnia wystąpią kolejne oddziaływania magnetyczne, 6 i 12 kwietnia wystąpią silne, ale krótkotrwałe zawirowania magnetyczne

 

Źródło: PAP, Reuters, rmf24
0 0 votes
Article Rating