Dwie osoby zginęły, a ponad 20 zostało rannych w strzelaninie przed salą bankietową w Miami Gardens na południu Florydy. Napastnicy są poszukiwani. Szef lokalnej policji nazwał atak „celowym i tchórzliwym aktem przemocy”.

Do ataku doszło w El Mula Banquet Hall w Miami Gardens, w północno-zachodniej części hrabstwa Miami-Dade. Jak podała policja, dwie osoby zmarły na miejscu, rannych z ranami postrzałowymi jest od 20 do 25. Przewieziono ich do okolicznych szpitali. Co najmniej jeden z hospitalizowanych jest w stanie krytycznym.

„Jestem na miejscu kolejnego celowego i tchórzliwego aktu przemocy z użyciem broni, gdzie postrzelono ponad 20 osób, a dwie niestety zmarły” – napisał na Twitterze tamtejszy szef policji Alfredo Ramirez. Napastników określił „mordercami z zimną krwią”.

„Będziemy szukać sprawiedliwości” – zapewnił Ramirez. Funkcjonariusz złożył kondolencje rodzinom ofiar.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 30 maja.

Wkrótce wystąpią średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych oraz jeden silny szczyt

„Rozpoczęło się strzelanie na oślep do ludzi”

Ramirez opisał dziennikarzom Associated Press, że sala została wynajęta na koncert. – Podjechał tam biały nissan pathfinder. Wyskoczyło z niego trzech mężczyzn z bronią automatyczną i rewolwerami. Rozpoczęło się strzelanie na oślep do ludzi stojących przed budynkiem – zrelacjonował.

Rzecznik policji hrabstwa Miami-Dade Angel Rodriguez przekazał, że ośmiu najciężej rannych zostało przewiezionych do szpitala rejonowego i działających w południowej Florydzie klinik Broward Health. – Stan jednej osoby jest krytyczny, trwa walka o jej życie – dodał. Dwanaścioro lżej rannych uczestników koncertu udało się do izb przyjęć w innych szpitalach samodzielnie – opisał dziennik „Miami Herald”.

Agresorzy są poszukiwani.

To już druga strzelanina, do jakiej dochodzi w Miami na Florydzie w ciągu obecnego długiego weekendu związanego z poniedziałkowym Dniem pamięci (Memorial Day). W piątek jedna osoba zginęła a sześć zostało zranionych przez napastników, którzy strzelali do przechodniów z przejeżdżającego samochodu w rejonie Wynwood.

 

 

ŹródłoReuters, AP, PAP
0 0 votes
Article Rating