Trzy osoby zostały zaatakowane siekierą w sklepach w Mosinie w Wielkopolsce. 29-letni napastnik został obezwładniony. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna późnym wieczorem w środę 4 marca obrabował trzy sklepy w Mosinie pod Poznaniem. Podczas napaści ranił siekierą łącznie trzy osoby.

– Później 21-latek uciekał kradzionym rowerem, a następnie skradzionym samochodem. Auto jednak rozbił, więc próbował schować się na strychu przypadkowego domu – relacjonuje w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP w Poznaniu.

Po przyjeździe policji mężczyzna zabarykadował się. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. 21-latka udało się w końcu zatrzymać.

– Obrażenia trzech zaatakowanych osób nie zagrażają ich życiu – wyjaśnia rzecznik wielkopolskiej policji. To pracownicy sklepów.

Twitter:
Policjanci z poznańskiej Grupy Realizacyjnej zatrzymali w nocy, w Mosinie napastnika z siekierą. Mężczyzna napadł późnym wieczorem na trzy sklepy i ranił kilka osób. Po zrabowaniu pieniędzy uciekał skradzionym rowerem oraz potem skradzionym samochodem. Gdy auto rozbił, wtargnął do przypadkowego domu i zabarykadował na strychu. Policjanci otoczyli budynek a mieszkańców ewakuowali.

Grupa Realizacyjna z KMP w Poznaniu szybko dostała się na miejsce i zneutralizowała napastnika. Mężczyzna przebywa w areszcie.

 

„Był silnie pobudzony”

Podczas zatrzymania 29-latek był bardzo pobudzony. Zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów. W chwili zatrzymania był trzeźwy, niezależnie od tego została mu pobrana krew do badań. Szybko okazało się też, że 29-latek jest mieszkańcem Mosiny. W przeszłości był wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa. Obecnie zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Do tej pory nie przedstawiono mu jeszcze zarzutów. – O treści zarzutów zdecyduje prokurator. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą niż trzy lata – dodaje Liszczyńska.

 

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 3-7 marca, 8 marca wystąpią silne oddziaływania

 

Źródło: wp.pl
0 0 votes
Article Rating